بیسکوییت انجیری

برای مهمانی ها وجشن های خود و یا حتی عصرانه همراه چای می توانید بیسکوییت انجیری را سرو نمایید.این بیسکوییت می تواند انرزی بدن شما را تامین نماید.هم چنین می توانید این بیسکوییت را برای چند روز در دمای مناسب نگهداری نمایید.

مواد مورد بیسکوییت انجیری:

آرد همه منظوره         ۳/۴پیمانه

شکر                       قهوه ای ۲/۱ پیمانه

بیکینگ پودر              ۱/۲قاشق چای خوری

نمک                       ۱/۴ قاشق چای خوری

دارچین                    ۱/۴قاشق چای خوری

کره                        ۱/۲پیمانه

جو پرک شده           ۱ پیمانه

عصاره وانیل خالص    ۱/۲ قاشق چای خوری

شیر                      ۲ قاشق غذا خوری

مواد فلینگ انجیری:

انجیر خشک شده     ۱ پیمانه

آب                         ۲/۳ پیمانه

شکر سفید             ۳ قاشق غذا خوری

پوست لیمو

یا پرتقال رنده شده   ۱/۲قاشق چای خوری

دستور تهیه بیسکوییت انجیری :

نمک و دارچین وآرد را الک کنید.سپس آن را با بیکینگ پودر و نمک و دارچین مخلوط نمایید.کره جامد را به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مانند خرده بیسکوییت بشود.اجازه ندهید تا کره آب شود.جو پرک شده و وانیل و نیز شیر را به مواد اضافه کنید تا حالت خمیر مانند بدست آید.خمیر را روی کاغذ روغنی باز کنیدو آن را مانند دیسک در بیاورید.روی ان را کاغذ رغنی بگذاید و با وردنه آن را صاف کنید.سپس به همان شکل داخل سینی بگذارید و در یخچال نگهداری کنید.پس از یک ساعت ان را از یخچال خارج کنید.سپس شروع به قالب زدن نمایید.

کف سینی فر را از ورقه روغنی بپوشانید و بیسکوییت های قالب زده را در آن بچینید.فر را روی دمای ۳۵۰ درجه فارنهایت و یا ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار دهید تا گرم شود.سپس سینی فر را به مدت زمان ۱۵ دقیقه در فر بگذارید.

انجیر ها را به چند قسمت خرد کرده و با آب و شکر روی حرارت قرار دهید.پس از ۱۵ دقیقه کنار بگذاریدتا سرد شود.سپس به کمک غذا ساز مواد را به حالت پوره در بیاورید.مواد را بین بیسکوییت ها قرار دهد.بیسکوییت های انجیر به مدت پنج روز می توان در دمای اتاق نگهداری نمود.

نوش جان