طرز تارت خانگی سیب

 

تارت خانگی از انواع دسری می باشد که شما می توانید در میهمانی ها و مراسم های خود آن را سرو نمایید.می توانید برای تنوع انواع تارت را در منزل به سادگی تهیه نمایید.تارت سیب حتی مناسب برای جشن تولد ها و مراسم های خاص نیز می باشد.تاترت سیب را می توانید با بستنی های رنگی نیز سرو نمایید اما بستگی به سلیقه شما دارد.

 

مواد مورد نیاز تارت سیب :

آرد                         ۳۰۰ گرم

کره                         ۲۰۰ گرم

نمک                        ۴/۱ قاشق چایخوری

آب                          ۳ قاشق غذاخوری

زرده تخم مرغ              ۲ عدد

مواد داخل تارت :

شکر                        ۱۰۰ گرم

کره                         ۱۰۰ گرم

وانیل                        ۳/۱  قاشق چای خوری

سیب                         به مقدار لازم

دستور تهیه تارت سیب:

فر را روی دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار دهید تا گرم شود.سپس آرد را ۳ بار الک نمایید.کاسه ای را برداشته و آرد و نمک را در کاسه بریزید.۲۰۰ گرم کره را از یخچال خارج کنید و آن را به صورت مربع شکل برش دهید.آنها را به آرد اضافه نمایید.آرد و کره را به کمک نوک انگشتان خود مالش دهید تا به صورت دانه های شن دربیاید.

در ظرفی دیگر آب و زرده های تخم مرغ را با یکدیگر مخلوط نمایید.سپس آرد و کره را به آن اضافه کنید.با دستان خود مواد را با یکدیگر مخلوط کنید اما آن را ورز ندهید.مواد آماده شده را در نایلون قرار دهید و به مدت زمان ۱ ساعت آن را در یخچال بگذارید.

سیب را پوست بکنید و به صورت ورقه های نازک ببرید. سیب ها را درون آب سرد و آبلیمو قرار دهید تا سیب های شما سیاه نشود.

کف و دیواره های قالب تارت خود را با کره چرب کنید.خمیر را از یخچال خارج کنید.ورقه های روغنی را روی سینی قرار دهید و خمیر را روی آن با کمک وردنه پهن کنید.سپس خمیر را روی قالب خود قرار دهید.سیب های ورقه ای را روی خمیر بچینید.

۱۰۰ گرم شکر را با ۳/۱ قاشق چای خوری وانیل  مخلوط نمایید.آن را روی سیب های ورقه شده بپاشید.۱۰۰ گرم کره را ریز خرد کنید و روی مواد خود بریزید.سپس قالب را درون فر از قبل گرم شده قرار دهید.بگذارید به مدت زمان ۳۰ تا ۴۰ دقیقه در فر باقی بماند.سپس قالب را از فر خارج کنید.اجازه دهید تا کاملا سرد شود.سپس تارت را برش بزنید

تارت خود را می توانید همراه خامه ، بستنی ، و یا مربا سرو کنید.خامه را می توانید از قنادی نیز تهیه کنید.

نوش جان