دونات شکلاتی

دونات حالت کیک و نیز تردی را دارد که مناسب برای عصرانه می باشد.دونات را می توانید با استفاده از شکلات تهیه نمایید که طعم عالی را به آن می دهد.

مواد مورد نیاز دونات شکلاتی:

تخم مرغ بزرگ   ۲ عدد

شکر سفید   ۲/۳ پیمانه

اسانس وانیل خالص   ۱ و ۱/۲ قاشق چای خوری

آرد   ۳ پیمانه

بیکینگ پودر   ۳ قاشق چای خوری

نمک   ۱/۲قاشق چای خوری

جوز هندی رنده شده   ۳/۴ قاشق چای خوری

کره دوب شده   ۳ قاشق غذا خوری

شیر   ۱/۲پیمانه

مواد روی دونات :

شکلات خرد شده   ۱۲۰ گرم

خامه کم چرب   ۱/۲پیمانه

اسانس وانیل   ۱/۲قاشق چای خوری

پودر قند   ۲پیمانه

 

دستور تهیه دونات شکلاتی:

آرد و بیکینگ پودر و نمک و جوز هندی را با هم مخلوط نمایید.بهتر است در ابتدا آرد را الک کنید.تخم مرغ ها را با هم زن دستی و یا بری با شکر خوب مخلوط نمایید.پس از ۵ دقیقه وانیل را به مواد اضافه کنید.با سرعت متوط و در حال هم زدن آرد را در چهار مرحله به مواد اضافه کنید.پس از آن کره و شیر را با مواد مخلوط نمایید.پس از آن خمیر نرم خود را سلفون کشیده و نیم ساعت آن را کنار بگذارید.کف سینی را با کاغذ روغنی بپوشانید.سپس روی میز مقداری آرد بپاشیدو خمیر را با وردنه روی آن پهن کنید.

با کمک دو قالب دایرهای بزرگ و کوچک دونات ها را آماده نمایید.سپس آنها را در سینی بچینید.می توانید از سرخ کن استفاده نماییدو یا اجازه دهید تا روغن روی گاز به خوبی داغ شود و سپس دونات ها را داخل آن سرخ نمایید.پس از طلایی شدن انها را روی دستمال قرار دهید تا روغن آن گرفته شود.سپس آن را در طف شکلات فرو ببرید و اجازه دهید تا خنک شود.

تهیه مواد روی دونات :

شکلات را داخل ظرف نسوز بریزید.خامه و کره را به آن اضافه کنید و شروع کنید به هم زدن.اسانس وانیل را نیز اضافه کنید.سپس به آرامی پودر قند را اضافه نمایید تا مواد یکدست شود.

نوش جان