شیرینی اسنکی

شیرینی اسنکی یک شیرینی مقوی و لذیذ برای میان وعده ها و صبحانه می باشد.حتی می توانید در مراسم های خانگی خود آن را سرو نمایید.این شیرینی به دلیل ظاهر خود به شیرینی اسنکی معروف است.برای تهیه این شیرینی نیازی به فر ندارید و به راحتی می توانید آن را تهیه کنید.

مواد مورد نیاز شیرینی اسنکی :

آرد : ۳۰۰ گرم

پودر دارچین : نصف قاشق چای خوری

پوست رنده شده لیمو : نصف قاشق چای خوری

روغن زیتون بدون بو : ۸۰ میلی لیتر

آب انگور : ۱۶۰ میلی لیتر

روغن سرخ کردنی : به مقدار لازم

عسل : ۱۲۵ میلی لیتر

آب : ۸۰ میلی لیتر

میخک : نصف قاشق چای خوری

چوب دارچین : یک عذذ

پودر قند : به مقدار لازم

دستور تهیه شیرینی اسنکی :

آرد را الک نمایید.سپس در کاسه ای بریزید و پودر دارچین را به آن اضافه نمایید.به ترتیب پوست رنده شده لیمو ، روغن زیتون و نیز آب انگور را به آرد اضافه کنید تا خمیر یکدستی ایجاد شود.سطح مورد نظر را کمی آرد بپاشید و خمیر را به خوبی ورز دهید.خمیر را در نایلون گذاشته و به مدت زمان نیم ساعت در یخچال نگه دارید.سپس خمیر را از یخچال در آورید پهن کنید. خمیر را با قالب ۳ گوش قالب بزنید.خمیر ها را در روغن داغ و فراوان سرخ نمایید.برای گرفتن روغن اضافی از حوله استفاده نمایید.

عسل را با آب مخلوط کنید.سپس چوب دارچین و میخک را به آن بیفزایید.مواد را به مدت زمان دو دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید تا بجوشد.پس از ۵ دقیقه خمیر های خود را یکی یکی در مواد بیندازید و در صافی قرار دهید.سپس خمیر ها را در ظرف سرو بچینید.برای تزیین روی شیرینی اسنکی خود پودر قند بپاشید.این شیرینی را با نوشیدنی های گرم سرو نمایید.هم چنین برای تزیین بیشتر می توانید از خامه فرم گرفته نیز استفاده نمایید.

نوش جان