شیرینی اسپانیایی

شیرینی اسپانیایی نوعی از شیرینی های خشک می باشد که کمتر کسی مزه ی آن را تجربه کرده است.این نوع از شیرینی را می توانید برای انواع جشن ها و تولد ها و یا مهمانی های خانگی سرو نمایید.تهیه آن بسیار ساده و نیز در مدت زمان کوتاهی آماده می شود.

مواد مورد نیاز شیرینی اسپانیایی :

کره : چهار قاشق غذا خوری

آرد : دو لیوان

آب : یک لیوان

تخم مرغ : سه عدد

شکر : نصف لیوان

نمک : یک چهارم قاشق چای خوری

پودر دارچین : یک قاشق چای خوری

اسانس وانیل : چند قطره

دستور تهیه شیرینی اسپانیایی :

قابلمه ای را برداشته و کره ، نمک و یک قاشق غذا خوری از شکر را روی حرارت ملایم قرار دهید.مواد را هم بزنید تا جوش بیاید.آرد را الک کنید و همراه وانیل به مواد اضافه نمایید.کمی اجازه دهید تا مواد روی حرارت بماند و سپس آن را کنار بگذارید.

اجازه دهید تا خمیر به دست امده شما سرد شود.تخم مرغ ها را یکی یکی به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید. خمیر به دست امده را داخل قیف بریزید.قابلمه ای را روی حرارت قرار دهید و روغن را اجازه دهید تا داغ شود.سپس مانند بامیه و حدودا ۱۰ سانتی متر خمیر را از ماسوره خارج نمایید.آن را با قیچی ببرید و در روغن داغ بیندازید.اجازه دهید تا کاملا سرخ شود.سپس شیرینی را روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن آن گرفته شود.

شکر و پودر دارچین را مخلوط نمایید و شیرینی را در آن بغلتانید. و داخل ظرف سرو بچینید.برای تهیه سس شکلات ، مقداری از شکلات را با کمی حرارت دوب نمایید.سپس آن را با خامه مخلوط کنید و همراه با شیرینی سرو نمایید.شیرینی اسپانیایی نیازی به نوشیدنی ندارد و با سس شکلات سرو می شود.هم چنین در کنار شیرینی اسپانیایی می توانید کمی بستنی شکلاتی نیز سرو نمایید.

نوش جان