شیرینی مسقطی شیرینی محبوبی که مصرف آن در ماه مبارک رمضان زیاد می باشد.اما درست کردن آن برای بسیاری از افراد سخت به نظر می آید.اما این شیرینی خانگی و لذیذ بهتر است در خانه تهیه شود و به صورت ها و اشکال دلخواه در بیاید.

مواد لازم:

شکر                   ۲۵۰ گرم

آب                     ۷۵۰ میلی لیتر

نشاسته                 ۱۰۰ گرم

وانیل                   ۸/۱قاشق چای خوری

کره                     ۱ قاشق چای خوری

گلاب                   ۴/۱ پیمانه

آرد گندم               به میزان لازم

پودر نارگیل           جهت تزئین

پودر پسته             جهت تزئین

دستور پخت :

شکر را با نیم لیتر آب روی حرارت ملایم قرار دهید.بگذارید آرام آرام بجوشد.در ظرف دیگر نشاسته را در ۲۵۰ میلی لیتر آب سرد وگلاب حل کنید.جوری حل شود تا مانند دوغ شود.سپس آن را روی ظرف جوشان شکر و آب بریزید.مرتبا مواد خود را هم بزنید.آنقدر به هم زدن ادامه دهید تا مواد دیگر به قابلمه نچسبد و رد قاشق شما روی مواد بماند.

در مرحله بعدی وانیل را اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید.سپس مواد را از روی حرارت بردارید.بعد از آن کره را به مواد اضافه کنید و خوب به هم زنید تا یکدست شود.

کف سینی را آرد بپاشید و مواد را روی آن پهن کنید.روی مواد را با لایه ای از پودر نارگیل بپوشانید.سینی را به مدت زمان ۱ ساعت درون یخچال قرار دهید.سپس مواد خود را از یخچال خارج کنید و به اشکال دلخواه برش بزنید.روی تکه های برش زده را با خلال پسته تزئین کنید.

 

نکته : این شیرینی را می توان همراه چای سرو نمود.اما از آنجا که دارای انرژی زیادی می باشد می تواند جزیی از عصرانه شما باشد.با کمی حوصله می توان این شیرینی خانگی را به سادگی تهیه نمود.علاوه بر آن می توانید این شیرینی را به صورت دورنگ نیز آماده نمایید.

نوش جان