موس لیمویی

موس با طعم لیمو ترش می تواند یک دسر متنوع و خوش طعم برای شما و افراد خانواده شما باشد.موس لیمویی در مدت زمان کوتاهی آماه می شود و برای انواع جشن ها و میهمانی های شما مناسب می باشد.

مواد مورد نیاز موس لیمویی:

خامه فرم گرفته شده : ۳۵۰ گرم

زرده تخم مرغ : ۶ عدد

ژلاتین : ۷ ورقه

پوست لیمو رنده شده : یک قاشق چای خوری

اسانس لیمو ترش : یک چهارم قاشق چای خوری

شکر : ۲۰۰ گرم

شیر : ۲۰۰ میلی لیتر

آب لیمو ترش تازه : یک قاشق غذا خوری

دستور تهیه موس لیمویی:

در مرحله اول کاسه ای از آب سرد پر کنید و ورقه های ژلاتین را در آن قرار دهید.اجازه دهید تا ژلاتین کمی شل شود.سپس ورقه ها را در ظرف استیل بریزید و در روی حرارت ملایم قرار دهید.مقدار بسیار کمی آب جوش به ژلاتین اضافه نمایید و اجازه دهید تا ذوب شود.این کار را روی بخار آب در حال جوشیدن مانند سماور و یا کتری انجام دهید.

زرده های تخم مرغ را با کمک هم زن برقی هم بزنید و شکر را به آرامی به آن اضافه کنید.با دور متوسط به هم زدن ادامه دهید تا مواد کاملا پف کند و نیز روشن شود.اسانس را نیز به مواد خود بیفزایید.سپس شیر را آرام آرام به مواد خود اضافه نمایید.پس از آن نوبت به پوست لیمو می رسد.مواد را در داخل قابلمه مسی بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید.زمانی که مواد غلیظ شد ، آن را کنار بگذارید تا خنک شود.

خامه و آب لیمو و نیز ژلاتین ذوب شده را با یکدیگر مخلوط نمایید.پس از آنکه مواد را کاملا مخلوط کردید در قالب بریزید و به مدت زمان ۶ تا ۸ ساعت داخل یخچال قرار دهید.پس از خارج کردن از قالب ها روی آن را با مربای لیمو ترش و یا خامه تزیین نمایید.بهتر است از قالب های سیلیکونی استفاده نمایید.

نوش جان