موس کلاسیک شکلاتی

موس می تواند یکی از بهترین دسر ها باشد.زیرا هم در مدت زمان کوتاهی آماده می شودو تهیه آن بسیار ساده است و نیز مواد اولیه بسیار کمی را نیاز دارد.برای تهیه موس کلاسیک می توانید با کمی سلیقه ان را در میهمانی های خود و هم چنین میان وعده های خود استفاده نمایید.شما می توانید در کنار موس کلاسیک از انواع نوشیدنی ها و نیز بستنی استفاده نمایید.

مواد مورد نیاز موس کلاسیک شکلاتی :

شیلات خرد شده : ۱۸۰ گرم

کره خرد شده : یک چهارم فنجان

زرده تخم مرغ : چهار عدد

وانیل : سه قاشق غذا خوری

خامه زده شده : یک فنجان

دستور تهیه موس کلاسیک شکلاتی :

کره در ظرفی فلزی بریزید و روی بخار آب در حال جوشیدن و یا در مکروفر قرار دهید تاذوب شود.کره را در کاسه ای بریزید و شیلات خرد شده را به آن اضافه نمایید.دوباره مواد را با کمک کمی حرارت گرم کنید و خوب هم بزنید تا مخلوط و یکدست شود.زرده های تخم مرغ و شیر را در کاسه ای ریخته و با کمک هم زن برقی و دور متوسط خوب هم بزنیدو هم زدن را به مدت زمان پنج دقیقه ادامه دهید تا مواد یکدست شود.

زرده های تخم مرغ را به کره و شیلات اضافه کنید و خوب هم بزنید.سپس وانیل را به مواد خود بیفزایید.پس از آنکه مواد خوب مخلوط شدند ؛ خامه زده شده را آرام آرام به مواد اضافه کنید. هم بزنید.

مواد را در کاسه و یا لیوان های یکدست بریزید.این مواد را به مدت زمان چهار ساعت در یخچال نگداری کنید.برای تزیین می توانید از توت فرنگی و یا شکات استفاده نمایید.اگر از میوه های گوناگون برای تزیین استفاده می کنید  ، بهتر است این کار را در هنگام سرو انجام دهید.

 

نوش جان