با استفاده از یک کیک خانگی خانگی خوشمزه و نیز سس موکا ، شما می توانید بهترین عصرانه را تهیه نمایید.اگر اهل کیک و شیرینی پزی می باشید ، درست کردن این کیک بسیار خوشمزه را به شما توصیه می کنیم .

مواد مورد نیاز کیک خانگی :

آرد                                        ۲ لیوان

شکر                                      ۱ و ۳/۱ لیوان

کره                                       ۱۸۵ گرم

شیر یا آب ولرم                          ۱ لیوان

پودر نسکافه یا پودر قهوه فوری       ۱ قاشق چای خوری

پودر کاکائو                               ۴ قاشق غذاخوری

تخم مرغ                                  ۳ عدد

بکینگ پودر                              ۲ قاشق چای خوری

نمک                                      ۸/۱قاشق چای خوری

مواد مورد نیاز کرم موکا :

کره                                        ۲۲۰ گرم

آرد                                         ۵ قاشق غذاخوری

خامه                                       ۲/۱ لیوان

شیر                                        ۲/۱ لیوان

پودر قند                                   ۲ لیوان

پودر نسکافه                               ۴ قاشق غذاخوری

پودر کاکائو                                ۲ قاشق غذاخوری

 

 

 

دستور تهیه کیک شکلاتی با سس موکا:

در مرحله اول فر را روی دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد قرار دهید و اجازه دهید تا گرم شود.اجازه دهید تا کره در دمای اتاق نرم شود.کاسه را برداشته و کره را داخل آن بریزید ، سپس شکر را به آن اضافه کنید و با هم زن برقی خوب بزنید تا کرمی و یکدست شود.در مرحله بعد تخم مرغ ها را یکی یکی به مواد اضافه نمایید.با اضافه کردن هر تخم مرغ مواد را به مدت زمان یک دقیقه هم بزنید.

در ظرفی دیگر مواد خشک را یعنی بیکینگ پودر ، نمک ، پودر کاکائو ، پودر نسکافه و یا قهوه را بدیگر مخلوط نمایید.این مواد را روی مایه کیک الک کنید.سپس شیر یا آب را کم کم اضافه نمایید.سپس مواد را به خوبی هم بزنید.

قالب را با ورقه های روغنی بپوشانید و مایه کیک را درون قالب بریزید.آن را درون فر گرم شده به مدت زمان ۱ ساعت قرار دهید.پس از پخت کیک را از فر خارج کنید و اجازه دهید تا کاملا خنک شود.

دستور تهیه کرم موکا:

ابتدا آرد را الک کنید و در ظرفی آن را با شیر مخلوط نمایید.پسپ پودر خامه و پودر کاکائو را اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید.مواد را در قابلمه ای ریخته و روی حرارت ملایم مدام هم بزنید.این کار را تا زمانی ادامه دهید که مواد غلیظ شود.پس از آن ظرفی برداشته و کره نرم شده را با هم زن به مدت زمان ۲ دقیقه خوب بزنید ، سپس پودر قند و نسکافه را به آن اضافه کنید و به هم زدن ادامه دهید.مواد خود را به مخلوط خامه ای خود اضافه کنید.آنها را هم بزنید تا یکدست شود و موادرا به مدت ۱۵ دقیقه در یخچال بگذارید.

کیک را به ۲ یا ۴ قسمت برش بزنید.کرم موکا را در بین هر لایه از کیک خود به کمک کاردک قرار دهید.برای تزئین نیز می توانید از گردوی خرد شده استفاده نمایید.

نوش جان