کیک موزی شکلاتی

برای تنوع در درست کردن انواع کیک می توانید این کیک خوشمزه را تهیه نمایید.کیک موزی شکلاتی را می توانید به عنوان یک دسر و یا عصرانه در منزل سرو نمایید.

مواد مورد نیاز کیک موزی شکلاتی:

شکر سفید   ۲ پیمانه

آرد همه منظوره   ۱ و ۱/۳ پیمانه

پودر کاکائو    ۳/۴ پیمانه

بیکینگ پودر   ۱ و ۱/۲ پیمانه

جوش شیرین     ۱ و ۱/۲ پیمانه

نمک   ۱/۲قاشق چای خوری

تخم مرغ بزرگ   ۲ عدد

موز رسیده و له شده   ۲ عدد

آب گرم   ۱ پیمانه

شیر   ۱/۲لیوان

روغن بدون بو مانند ذرت   ۱/۲پیمانه

اسانس وانیل خالص   ۱ و ۱/۲ قاشق چای خوری

مواد روی کیک موزی شکلاتی :

شکلات خرد شده   ۲۳۰ گرم

خامه پر چرب    ۳/۴ پیمانه

کره   ۱ قاشق غذا خوری

دستور تهیه کیک موزی شکلاتی:

فر را روی ۱۸۰ درجه سانتی گراد و یا ۳۵۰ درجه فانهایت قرار دهید تا کاملا گرم شود.قالب انتخاب شده را با کره و یا روغن چرب کنید.در ظرف بزرگ آرد ، پودر کاکائو و نیز شکر را الک نمایید.سپس بیکینگ پودر و جوش شیرین و نیز نمک را به مواد اضافه کنید و خوب با یکدیگر مخلوط نمایید.

در کاسه ای دیگر تخم مرغ ها را خوب هم بزنید.موز ها را با چنگال خوب له کنید و سپس به تخم مرغ ها اضافه کنید.آب و شیر و روغن را همراه اسانس وانیل به تخم مرغ ها اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید.مواد را به مخلوط آرد اضافه نمایید.پس از آنکه خمیر کیک آماده شد آن را در قالب بریزید و به مدت زمان نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه در فر قرار دهید.سپس قالب را کنار بگذارید تا سرد شود.

مواد روی کیک :کره و خامه را با یکدیگر مخلوط نمایید.سپس وی حرارت ملایم قرار دهید.می توانید آنها را در ماکروفر نیز قرار دهید.پس از آن شکلات را اضافه کنید.پس از ۵ دقیقه شکلات ها کامل ذوب می شود.سپس شروع به هم زدن نمایید.اجازه دهید تا دمای مواد ب دمای اتاق برسد.سپس مواد را روی کیک بریزید و کیک را به اندازه دلخواه برش بزنید.

نوش جان