بیسکوییت انجیری

بیسکوییت انجیری

برای مهمانی ها وجشن های خود و یا حتی عصرانه همراه چای می توانید بیسکوییت انجیری را سرو نمایید.این بیسکوییت می تواند انرزی بدن شما را تامین نماید.هم چنین می توانید این بیسکوییت را برای چند روز در دمای مناسب نگهداری نمایید.

مواد مورد بیسکوییت انجیری:

آرد همه منظوره         3/4پیمانه

شکر                       قهوه ای 2/1 پیمانه

بیکینگ پودر              1/2قاشق چای خوری

نمک                       1/4 قاشق چای خوری

دارچین                    1/4قاشق چای خوری

کره                        1/2پیمانه

جو پرک شده           1 پیمانه

عصاره وانیل خالص    1/2 قاشق چای خوری

شیر                      2 قاشق غذا خوری

مواد فلینگ انجیری:

انجیر خشک شده     1 پیمانه

آب                         2/3 پیمانه

شکر سفید             3 قاشق غذا خوری

پوست لیمو

یا پرتقال رنده شده   1/2قاشق چای خوری

دستور تهیه بیسکوییت انجیری :

نمک و دارچین وآرد را الک کنید.سپس آن را با بیکینگ پودر و نمک و دارچین مخلوط نمایید.کره جامد را به مواد اضافه کنید و هم بزنید تا مانند خرده بیسکوییت بشود.اجازه ندهید تا کره آب شود.جو پرک شده و وانیل و نیز شیر را به مواد اضافه کنید تا حالت خمیر مانند بدست آید.خمیر را روی کاغذ روغنی باز کنیدو آن را مانند دیسک در بیاورید.روی ان را کاغذ رغنی بگذاید و با وردنه آن را صاف کنید.سپس به همان شکل داخل سینی بگذارید و در یخچال نگهداری کنید.پس از یک ساعت ان را از یخچال خارج کنید.سپس شروع به قالب زدن نمایید.

کف سینی فر را از ورقه روغنی بپوشانید و بیسکوییت های قالب زده را در آن بچینید.فر را روی دمای 350 درجه فارنهایت و یا 180 درجه سانتی گراد قرار دهید تا گرم شود.سپس سینی فر را به مدت زمان 15 دقیقه در فر بگذارید.

انجیر ها را به چند قسمت خرد کرده و با آب و شکر روی حرارت قرار دهید.پس از 15 دقیقه کنار بگذاریدتا سرد شود.سپس به کمک غذا ساز مواد را به حالت پوره در بیاورید.مواد را بین بیسکوییت ها قرار دهد.بیسکوییت های انجیر به مدت پنج روز می توان در دمای اتاق نگهداری نمود.

نوش جان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *