شیرینی آلبالو

شیرینی خشک

شیرینی آلبالو

شیرینی مربایی از جمله شیرینی های خوشمزه ویژه اعیاد می باشد.شیرینی آلبالو را می توانید با هر نوع نوشیدنی سرو نمایید و از آن لذت ببرید.

مواد مورد نیاز شیرینی آلبالو :

کره نرم شده : یک لیوان

شکر : دو سوم لیوان

وانیل : دو قاشق چای خوری

گلاب : یک قاشق چای خوری

آرد : دو لیوان به همراه دو قاشق غذا خوری

مربا ی آلبالو : نصف لیوان

مواد مورد نیاز تزیین شیرینی آلبالو :

شکر : 120 گرم

خامه : یک قاشق غذا خوری

وانیل شکری : یک قاشق چای خوری

دستور تهیه شیرینی آلبالو :

کره را در کاسه ای بریزید و با هم زن برقی خوب هم بزنید تا پف کند.شکر را کم کم به کره اضافه نمایید. پس از آن مواد را به مدت 5 دقیقه خوب هم بزنید تا مخلوط شوند.گلاب و وانیل را به مواد خود بیفزایید و هم بزنید.آرد و نمک را در ظرفی جداگانه مخلوط نمایید و سه بار الک کنید.آرد را در چهار مرحله به مواد خود اضافه نمایید و خوب مخلوط کنید.

ظرفی پلاستیکی را کمی چرب کنید و خمیر را داخل آن قرار دهید.درب آن را بگذارید و به مدت زمان چهار ساعت در یخچال نگهداری نمایید.فر را در دمای 350 درجه فارنهایت و یا 180 درجه سانتی گراد قرار دهید تا گرم شود.کف سینی فر را با ورقه های روغنی بپوشانید.مقداری از خمیر را بردارید و با دستان خود گرد کنید.سپس وسط خمیر را کمی گود کنید و داخل آن مربا بریزید.این خمیر ها را با فاصله در سینی فر بچینید.سینی فر را به مدت زمان 15 دقیقه در فر قرار دهید.اجازه دهید تا شیرینی آلبالو خنک شود.

شکر و خامه و نیز وانیل را با یکدیگر مخلوط نمایید.پس از آنکه نرم و روشن شد ، روی شیرینی آلبالو بریزیدو به مدت چند ساعت در یخچال نگهداری نمایید تا خود را بگیرد.بهتر است از طرف درب دار استفاده نمایید.هم چنین این شیرینی را به مدت زمان یک هفته می توانید نگهداری نمایید.

نوش جان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *