شیرینی اسپانیایی

شیرینی اسپانیایی

شیرینی اسپانیایی نوعی از شیرینی های خشک می باشد که کمتر کسی مزه ی آن را تجربه کرده است.این نوع از شیرینی را می توانید برای انواع جشن ها و تولد ها و یا مهمانی های خانگی سرو نمایید.تهیه آن بسیار ساده و نیز در مدت زمان کوتاهی آماده می شود.

مواد مورد نیاز شیرینی اسپانیایی :

کره : چهار قاشق غذا خوری

آرد : دو لیوان

آب : یک لیوان

تخم مرغ : سه عدد

شکر : نصف لیوان

نمک : یک چهارم قاشق چای خوری

پودر دارچین : یک قاشق چای خوری

اسانس وانیل : چند قطره

دستور تهیه شیرینی اسپانیایی :

قابلمه ای را برداشته و کره ، نمک و یک قاشق غذا خوری از شکر را روی حرارت ملایم قرار دهید.مواد را هم بزنید تا جوش بیاید.آرد را الک کنید و همراه وانیل به مواد اضافه نمایید.کمی اجازه دهید تا مواد روی حرارت بماند و سپس آن را کنار بگذارید.

اجازه دهید تا خمیر به دست امده شما سرد شود.تخم مرغ ها را یکی یکی به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید. خمیر به دست امده را داخل قیف بریزید.قابلمه ای را روی حرارت قرار دهید و روغن را اجازه دهید تا داغ شود.سپس مانند بامیه و حدودا 10 سانتی متر خمیر را از ماسوره خارج نمایید.آن را با قیچی ببرید و در روغن داغ بیندازید.اجازه دهید تا کاملا سرخ شود.سپس شیرینی را روی دستمال کاغذی قرار دهید تا روغن آن گرفته شود.

شکر و پودر دارچین را مخلوط نمایید و شیرینی را در آن بغلتانید. و داخل ظرف سرو بچینید.برای تهیه سس شکلات ، مقداری از شکلات را با کمی حرارت دوب نمایید.سپس آن را با خامه مخلوط کنید و همراه با شیرینی سرو نمایید.شیرینی اسپانیایی نیازی به نوشیدنی ندارد و با سس شکلات سرو می شود.هم چنین در کنار شیرینی اسپانیایی می توانید کمی بستنی شکلاتی نیز سرو نمایید.

نوش جان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *