شیرینی عید

شیرینی خشک

شیرینی عید

در اعیاد به ویژه درعید نوروز از شیرینی آجیلی استفاده زیادی می شود.زیرا تهیه آن ساده و نیز ریز و مناسب برای سرو همراه چای می باشد.شیرینی عید را می توانید در تمامی جشن ها سرو نمایید.هم چنین نگهداری این شیرینی برای چندین روز امکان پذیر می باشد.

مواد مورد نیاز شیرینی عید :

کره : 50 گرم

شکر : 110 گرم یا نصف فنجان

عسل : 60 میلی لیتر یا یک چهارم فنجان

آرد : 75 گرم و یا نصف فنجان

انواع آجیل : به مقدار لازم

 

دستور تهیه شیرینی عید :

فر را روی دمای 170 درجه سانتی گراد قرار دهید تا آماده باشد.قابلمه ای را انتخاب نموده و کره را داخل آن بریزید و روی حرارت ملایم قرار دهید.پس از مدت کمی عسل و نیز شکر را به کره بیفزایید.اجازه دهید تا مدت سه دقیقه روی حرارت بماند.مواد را خوب هم بزنید تا شکر حل شود.سپس مواد را کنار گذاشته تا خنک شود.

در کاسه ای انواع اجیل های دلخواه خود را با آرد مخلوط نمایید.قبل از آن آرد را الک کنید. سپس مواد خود را به آرد بیفزایید و خوب مخلوط نمایید.تابه را انتخاب نموده و کف آن را با اسپری چرب کنید.سپس مواد را داخل تابه بریزیدو با کمک قاشق سطح آن را کاملا صاف نمایید.

تابه را به مدت زمان نیم ساعت در فر قرار دهید تا سطح شیرینی طلایی شود.پس از آن اجازه دهید تا شیرینی شما خنک شود و سپس آن را به اندازه های کوچک برش بزنید.شیرینی عید را در ظرف سرو بچینید.برای نگه داری این شیرینی از ظرف در بسته استفاده نمایید تا کاملا تازه بماند.

نوش جان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *