شیرینی قرمز

شیرینی قرمز خانگی

استفاده از رنگ های گوناگون در شیرینی و دسر دلیل اصلی علاقه ما به آنها می باشد.علاوه بر طعم عالی که شیرینی ما باید داشته باشد ، ظاهر نیز مهم است.زیرا ظاهر زیبا می تواند اشتهای هر کسی را برانگیزد.شیرینی قرمز ، باعث می شود تا ظاهر آن ، بتواند باعث شود همه آن را دوست داشته باشند.

مواد مورد نیاز شیرینی قرمز:

تخم مرغ                              3 عدد
کره                                    4/3 فنجان
آرد                                     3 فنجان سرپر
پودرکاکائو                            2 قاشق چای خوری
شکر                                   2 و4/1 فنجان
وانیل                                   1 و 2/1 قاشق چایی خوری
اسانس رنگ قرمز                   1عدد
بکینگ پودر                           1 و 2/1 قاشق چای خوری
سرکه                                   1 و 2/1 قاشق چای خوری
تکه های شکلات به صورت قلب     به مقدار لازم
پودر قند                                 به مقدار لازم
نمک                                     4/3 قاشق چای خوری

دستور تهیه شیرینی قرمز :

ابتدا کره را از یخچال بیرون بیاورید و آن را در گوشه ای بگذارید تا به دمای اتاق برسد و کمی نرم شود.سپس کاسه را بردارید و کره ها را داخل آن بریزید.تخم مرغ ها را یکی یکی بشکانید.پس از آن که هر بار تخم مرغ را اضافه کردید ، مواد را به خوبی با یکدیگر هم بزنید.در آخر که همه تخم مرغ ها اضافه شد ، مواد را به مدت زمان 5 دقیقه هم بزنید.فر را روی دمای 350 درجه فارنهایت قرار دهید.اجازه دهید تا زمانی که مواد شیرینی شما آماده می شود ، فر خوب گرم شود.سینی فر را کمی چرب کنید.کف سینی را با ورقه های روغنی بپوشانید.آرد را الک کنید و آن را در کاسه ای بریزید.پودر کاکائو و 4/3 نمک را به آرد خود اضافه نمایید.

مواد را به خوبی با یکدیگر مخلوط نمایید.سپس مواد را کنار بگذارید و کاسه ی متوسطی را بردارید.کره را کنار بگذارید تا نرم شود و آن را در کاسه بریزید.وانیل و شکر را به آرامی به کره اضافه کنید و هم بزنید.آن قدر به هم زدن ادامه دهید تا مواد کاملا یکدست شود.سپس اسانس رنگ را به مواد اضافه کنید.

آرد را به تخم مرغ ها آرام آرام اضافه کنید و خوب هم بزنید.سپس کره را به آن اضافه نمایید.پس از آنکه مواد خوب با یکدیگر مخلوط شد ، آن را در طرفی ریخته و روی حرارت قرار دهید.در همان حال سرکه و بیکینگ پودر را به مواد اضافه کنید.خمیر آماده شده را از روی حرارت بردارید.توجه کنید حرارت باید خیلی ملایم باشد.

خمیر آماده شده را روی سینی فر کاملا پهن کنید.خمیر را به شکل دلخواه برش زنید.3/2 سینی فر را با شیرینی ها پر کنید.سینی را در فر از قبل گرم شده قرار دهید.مدت زمان لازم برای پخت شیرینی ها 15 تا 17 دقیقه می باشد.سپس سینی را از فر خارج کنید و 5 دقیقه آن را کنار بگذارید تا کاملا سرد شود.شیزینی ها را در کف سرو قرار دهید.برای تزئین از تکه های کوچک شکلات استفاده کنید.سپس روی شیرینی ها پودر قند بپاشید.

امیدوارم از این شیرینی خوشمزه لذت کافی را ببرید.فقط می توانید این شیرینی ها را با نوشیدنی گرم سرو نمایید. و نیز شما می توانید اسانس رنگ را به دلخواه انتخاب نمایید.اما رنگ قرمز باعث می شود تا اشتهای شما و هر کس دیگر برانگیخته شود.

نوش جان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *