پودینگ کلاسیک

پودینگ کلاسیک

پودینگ کلاسیک

پودینگ را می توان در انواع گوناگون تهیه نمود.اما این پودینگ دارای ظاهری متفاوت می باشد که می توان برای تنوع برای عصرانه و میهمانی های خود سرو نمود.

مواد مورد نیاز پودینگ کلاسیک:

آرد                               1 پیمانه

بیکینگ پودر                   1 و 1/2 پیمانه

نمک                            1/2قاشق چای خوری

کره                              1/2پیمانه

شکر                            1/2 پیمانه

وانیل                            1/2قاشق چای خوری

تخم مرغ                       2 عدد

آب جوشیده سرد شده    1 قاشق سوپ خوری

عسل یا مربا                  4 قاشق سوپ خوری

کرم کاسترد                   8 قاشق سوپ خوری

 

دستور تهیه پودینگ کلاسیک:

فر را روی دمای 350 درجه فارنهایت و یا 180 درجه سانتی گراد قرار دهید تا کاملا گرم شود.آرد و بیکینگ پودر و نیز نمک را با یکدیگر مخلوط نمایید.سپس آنها را الک کنید.

کره را در ظرفی ریخته و با شکر مخلوط نمایید.با کمک هم زن برقی خوب هم بزنید تا کرمی رنگ شود.سپس وانیل را به مواد خود اضافه نمایید.پس از کمی هم زدن تخم مرغ ها را یکی یکی به مواد اضافه کنید و هر کدام را تا 2 دقیقه خوب هم بزنید.اما بهتر است تخم مرغ ها از قبل زده شوند و سپس به مواد اضافه شود.

یک قاشق از مواد آرد را به مایع اضافه کنید و هم بزنید اگر گلوله گلوله نشود می توانید آرد الک شده را در چند مرحله به مواد اضافه نمایید.آب را پس ازمخلوط کردن به مواد اضافه نمایید تا کمی مود شما شل شود.با استفاده از قالب های استوانه ای و یا لیوان های نشکن 4 عدد را برداشته و مواد را داخل قالب بریزید.برای درست کردن این پودینگ کلاسیک ظاهر استوانه ای آن می تواند طرحی جالب ، زیبا و جدید را ارایه دهد.

قالب ها را به مدت زمان 25 دقیقه در فر قرار دهید تا رنگ پودینگ طلایی شود.پس از 5 دقیقه آنها را از قالب جدا کنید.عسل و یا شربت را روی پودینگ بریزید.در آخر با کرم کاسترد روی پودینگ خود  را تزیین نمایید.

نوش جان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *