کاپ کیک قرمز

استفاده از کاپ کیک قرمز بسیار مناسب برای جشن تولد ها می باشد.این کاپ کیک طعم متفاوتی را خواهد داشت که همه افراد آن را می پسندند.

مواد مورد نیاز کاپ کیک قرمز:

 

پودر کاکائو   ۱ قاشق غذا خوری

آرد   ۱ و  ۱/۴ پیمانه

بیکینگ پودر    ۱/۴ قاشق چای خوری

نمک    ۱/۴ قاشق چای خوری

کره   ۱/۴ پیمانه

شکرسفید   ۳/۴ پیمانه

تخم مرغ   ۱عدد

اسانس وانیل   ۱/۲ قاشق غذا خوری

باترمیلک   ۱/۲ پیمانه

سرکه سفید   ۱/۲ قاشق چای خوری

بیکینگ سودا   ۱/۲ قاشق چای خوری

مواد روی کاپ کیک قرمز :

پنیر خامه ای   ۲۳۰ گرم

اسانس وانیل     ۱/۲ قاشق چای خوری

پودر قند   ۱/۲ پیمانه

خامه   ۲/۳ پیمانه

 

دستور تهیه کاپ کیک قرمز:

فر را روی دمای ۱۸۰ درجه سانتی گراد و یا ۳۵۰ درجه فارنهایت قرار دهید تا گرم شود.در ظرفی بزرگ آرد ، بیکینگ پودر ، نمک و نیز پودر کاکائو را مخلوط نمایید.سپس آنها را الک کنید.رنگ غذای قرمز را با باترمیلک اضافه نمایید و خوب هم بزنید.

در کاسه ای با کمک هم زن برقی کره را خوب هم بزنید تا نرم شود.سپس شکر را به کره اضافه کنید و به مدت زمان ۵ دقیقه به هم زدن ادامه دهید.تخم مرغ ها و نیز اسانس وانیل را به مواد اضافه کنید.خوب هم بزنید تا مواد یکدست شود.باترمیک و آرد را در سه مرحله و نیز یکی در میان به مواد خود اضافه نمایید.سرکه و جوش شیرین را با هم خوب مخلوط نمایید تا کف کند.سپس آن را به مواد خود اضافه نمایید.

مواد را داخل مافین ها قرار دهید.به مدت زمان نیم ساعت کاپ کیک ها را داخل فر قرار دهید.

دستور تهیه مواد روی کاپ کیک قرمز :

پنیر خامه ای را با هم زن برقی خوب هم بزنید.سپس وانیل و شکر را به مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید تا یکدست شود.سپس خامه را به مواد اضافه نمایید.با سرعت بالا خوب هم بزنید تا مواد یکدست شود.

مواد را با کمک کاردک و یا قیف روی کاپ کیک ها تزیین نمایید.کاپ کیک قرمز را می توانید به مدت چند روز در یخچال نگهداری نمایید.

نوش جان