کیک موزی شکلاتی

کیک موزی شکلاتی

کیک موزی شکلاتی

برای تنوع در درست کردن انواع کیک می توانید این کیک خوشمزه را تهیه نمایید.کیک موزی شکلاتی را می توانید به عنوان یک دسر و یا عصرانه در منزل سرو نمایید.

مواد مورد نیاز کیک موزی شکلاتی:

شکر سفید   2 پیمانه

آرد همه منظوره   1 و 1/3 پیمانه

پودر کاکائو    3/4 پیمانه

بیکینگ پودر   1 و 1/2 پیمانه

جوش شیرین     1 و 1/2 پیمانه

نمک   1/2قاشق چای خوری

تخم مرغ بزرگ   2 عدد

موز رسیده و له شده   2 عدد

آب گرم   1 پیمانه

شیر   1/2لیوان

روغن بدون بو مانند ذرت   1/2پیمانه

اسانس وانیل خالص   1 و 1/2 قاشق چای خوری

مواد روی کیک موزی شکلاتی :

شکلات خرد شده   230 گرم

خامه پر چرب    3/4 پیمانه

کره   1 قاشق غذا خوری

دستور تهیه کیک موزی شکلاتی:

فر را روی 180 درجه سانتی گراد و یا 350 درجه فانهایت قرار دهید تا کاملا گرم شود.قالب انتخاب شده را با کره و یا روغن چرب کنید.در ظرف بزرگ آرد ، پودر کاکائو و نیز شکر را الک نمایید.سپس بیکینگ پودر و جوش شیرین و نیز نمک را به مواد اضافه کنید و خوب با یکدیگر مخلوط نمایید.

در کاسه ای دیگر تخم مرغ ها را خوب هم بزنید.موز ها را با چنگال خوب له کنید و سپس به تخم مرغ ها اضافه کنید.آب و شیر و روغن را همراه اسانس وانیل به تخم مرغ ها اضافه کنید و مواد را خوب هم بزنید.مواد را به مخلوط آرد اضافه نمایید.پس از آنکه خمیر کیک آماده شد آن را در قالب بریزید و به مدت زمان نیم ساعت تا 40 دقیقه در فر قرار دهید.سپس قالب را کنار بگذارید تا سرد شود.

مواد روی کیک :کره و خامه را با یکدیگر مخلوط نمایید.سپس وی حرارت ملایم قرار دهید.می توانید آنها را در ماکروفر نیز قرار دهید.پس از آن شکلات را اضافه کنید.پس از 5 دقیقه شکلات ها کامل ذوب می شود.سپس شروع به هم زدن نمایید.اجازه دهید تا دمای مواد ب دمای اتاق برسد.سپس مواد را روی کیک بریزید و کیک را به اندازه دلخواه برش بزنید.

نوش جان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *